Kotły Defro Meble łazienkowe Ceramika i armatura sanitarna Wyposażenie łazienek Systemy grzewcze Usługi hydrauliczne Instalacje wod-kan.
Kotły Defro
Meble łazienkowe
Ceramika i armatura sanitarna
Wyposażenie łazienek
Systemy grzewcze
Usługi hydrauliczne
Instalacje wod-kan.

Galeria - Zmiękczacz wody użytkowej

Usługi Zmiękczacz wody użytkowej

Zmiękczacz wody użytkowej CosmoWATER Home 22

Zmiękczacz wody użytkowej CosmoWATER Home 22 zawierający specjalne złoże jonowymienne, które usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące twardość wody. Urządzenie pracujące w trybie automatycznym i nie wymagającym obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach.

UZDATNIANIE WODY W DOMU

Jakość wody, która płynie w naszych kranach, ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasz dom, sprzęty AGD, armaturę i instalacje. Jeżeli woda jest twarda, jest źródłem wielu problemów. Urządzenia do uzdatniania wody pozwolą Ci je rozwiązać.

CZYSTA WODA ZDROWIA DODA?

Zwykle oceniamy jakość naszej wody w kranie, zwracając uwagę na to czy nie ma w niej jakichś zanieczyszczeń, czy jest bezbarwna i bez zapachu. Innymi słowy, po prostu, czy jest czysta.

W taki sposób możemy zauważyć wiele problemów w wodzie, takich jak chlor, substancje organiczne, żelazo, mętność czy amoniak.

Zdarza się jednak, że w pozornie czystej wodzie kryją się problemy, których nie widzimy, ponieważ dotyczą związków całkowicie rozpuszczonych w wodzie, takich jak sole wapnia i magnezu, powodujących twardość.

Dlatego warto zbadać swoją wodę, zwłaszcza, jeśli pochodzi z własnego ujęcia, aby sprawdzić, czy nie zawiera związków, które w nadmiarze mogą szkodzić zdrowiu oraz naszemu domowi.

TWARDOŚĆ

Woda przepływając przez niektóre skały rozpuszcza związki w nich zawarte, m.in. sole wapnia i magnezu. Ich stężenie decyduje o stopniu twardości wody, co wiąże się z powstawaniem osadów, m.in. na armaturze, urządzeniach grzewczych i AGD.

CHLOR

Czasami w wodzie wodociągowej stosowany jest chlor ze względu na działanie antybakteryjne. Picie wody chlorowanej nie należy do przyjemności ze względu na przykry smak i zapach. Chlor może również wysuszać i podrażniać skórę.

ŻELAZO

Żelazo występuje najczęściej w wodach głębinowych. Przy nadmiarze żelaza, mogą rozwijać się bakterie żelaziste, które nadają wodzie przykry smak i zapach. Żelazo często powoduje rdzawe plamy na praniu i armaturze.

MANGAN

Mangan występuje w wodach powierzchniowych i głębinowych. Tworzy bardzo twarde osady, niezwykle trudne do usunięcia. Woda z podwyższoną zawartością manganu ma gorzki smak, a tworzące się osady mają kolor od sinego, aż po czarny.

SUBSTANCJE ORGANICZNE

Organiczne zanieczyszczenia wody pochodzą z rozkładu materii roślinnej oraz z działalności rolnictwa, ścieków komunalnych i przemysłowych. Związki organiczne zawarte w wodzie surowej często dają żółto-brązowe zabarwienie. Występują one najczęściej w wodzie pochodzącej ze studni kopanych o niewielkiej głębokości.

AMONIAK

Występowanie amoniaku w wodzie może być spowodowane działalnością człowieka (nawożenie pól, nieszczelne szamba). Amoniak występujący w wodzie zabiera z niej tlen, co może powodować rozwój bakterii beztlenowych. Niektóre z tych bakterii produkują siarkowodór, którego charakterystyczny, nieprzyjemny zapach zgniłych jaj jest wyczuwalny nawet w niewielkich stężeniach.

TWARDOŚĆ TWOJEJ WODY

TWARDOŚĆ wody to powszechny problem w naszych domach, ponieważ najczęściej spotykamy się w Polsce z wodą średnio twardą lub wręcz twardą. Wynika to z obecności soli, przede wszystkim wapnia i magnezu (Ca + Mg), która powoduje szereg niepożądanych zjawisk, takich jak osady z kamienia na armaturze, bateriach i urządzeniach AGD (pralka, zmywarka, czajnik, ekspres do kawy).

Dzięki miękkiej wodzie, skóra jest zdrowsza i gładsza, ogrzewanie tańsze i efektywniejsze, a pranie pozwala zaoszczędzić nawet 60% wydatków na detergenty. Nawet gotowane potrawy zyskują na smaku i wyglądzie.

Galeria
łazienki Łowicz
armatura sanitarna
meble łazienkowe
instalacje sanitarne
piece, kotły c.o.
f